Home arrow fair trade
Fair Trade
 

Mili přátele Fair Trade

Arte Indio je alternatívni obchodni organizace, která se neorientuje profitem. Od založení naší firmy v roce 1997, se oreientujeme podle kritérií FairTrade. Hlavní myšlenkou se stal nápad podpořit ruční výrobu řemeselníku z Peru. To znamená zajistit jim zákazky, zaplatit za jejích práci faerovou mzdu a zabezpečit lidem práci z dlouhodobou pracovní perspektívou. Řemeselníkum to dává možnost samostatného rozhodování, o způsobu žití a zlepšení jejích životních podmínek jako i zvýšení celkové životní kvality.

To všechno možno dosáhnout jenom z pravidelnou osobní výměnou a pravidelným udržováním kontaktů. Z toho důvodu jsme jednou ročně v Peru, kdy zajišťujeme nové zboží, organizujeme pravidelné zákazky, a samozřejmě kontrolujeme vybaveví a jakost naších objednávek. Ceny se stanovujú společně z řemeselníky. Vseobecně jsou ceny vyšší než regulérní tržní ceny. Různé projekty a vlastní produkce jsou námi předem předfinancovány.

Stejně důležitý význam má naše vzdělávácí práce na regionální úrovní. Na různých informačních setkáních dostávají od nás producenti pokyny a inspirace např. optimální využití jejích pracovního režimu a požadávky týkající se standardu kvality v importovaných zemích.

Predevším v okrajových oblastech zemí podporujeme vzdělávání členů kooperatív,členských spolků a združení členů. Tímhle způsobem mají řemeselníci šancí na dlouhodobé zákazky a smlouvy, které jim garantují jístý a pravidelný peněžný příjem.

Kromě toho jsme pravidelně k dispozici k navázaní kontaktů mezi různyma organizacemi v Peru (např. se školami, kooperativami a úřady), společně z organizacemi v Německu.

Prodejem převážně uměleckých řemeselníckých výrobku, které mají v Latinské Americe dlouholetou tradici, máme zájem na oživení pravidelné kulturní výměně. Naším záměrem není jenom prodej a nabídka exotických produktů, ale především mnoha zájemcům přiblížit tamejší kultúru a tradici. Máme zájem na detailních informacech našich artiklu a informujeme kromě toho vseobecně o Latinské Americe, predevším o kultúře, politice a hudbě.

Na počátku jsme naše produkty nabízeli převážně na městských trzích, na společenských a kulturních představeních, v mnoha spolkových zemích dělali prezentaci. Povzbudil nás velký zájem zákazníků o naše zboží a náš okruh působení se rozšířil, přez Internetshop z paletou našeho zboží.

V roce 2006 nastali malé změny v naši firmě. Se vznikem velkoobcodu, v jehož rámech jsme také dodavatelem zboží do mnoha obchodu sveta FairTrade. Jsme naši práci ještě víc zintenzivnili podle kritérií faerového obchodu teda FairTrade kritérií.Tak jsme v roce 2007 jako jediní obdrželi ATO-TÜV ( ATO -Alternative Trade Organizacion ) udělenim od záštitní organizace obchodu sveta v Německu.

I když je Arte Indio celkem malá firma, ve které je málo zaměstnanců, přezto zůstává nabídka zboží průhledná. Toto a také náš pravidelný kontakt k naším uměleckým řemeselníkům,výrobcům nám dává možnost flexibelné vybavováví zákazníckých objednávek, než jako je to u jiných firem. Nestydte se proto a zdělte nám vaše zvláštní přání. Když nám to bude možné a z trochou trpelivosti vaše přání můžeme zplnit.

Doufáme,že z naši práci alespon málinko a skromne přizpějem ktomu, že svět se stane o něco zpravedlnějším.

Přejeme hodně radostí při hledání v našem Shopu.

Vaše Arte Indio

 

 Arte Indio

Arte Indio Sendung

Arte Indio Sendung

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image 

Image

Image

Image 
© 2018 Arte-Indio Kunsthandwerk aus Lateinamerika | aritso.net