Home arrow O nás
O nás

 

Firma Arte Indio byla založená v roce 1997.

Pojménování Arte Indio se vztahuje na umělectví, v jiném případě oslovuje umělecké řeměselníctví
praobyvatelů Ameriky Střední-Jižní Ameriky a Mexika.

Protože je Latinská Amerika kultúrou a jazykem mnohotvární naše zájmy směrují především do doby praobyvatelů zvaných Indiové. I když pojménování národa jménem Indio v pradávnu znamenalo slovo nadávky kterým se tou dobou praobyvatelům nadávalo, v dnešní době se větší část obyvatelů z tímto pojménováním ztotožnuje. Zpojují to z jejích pradávnou  národní kultúrou a jazykem. Jméno Arte Indio je samozřejmě ve španělčině kterou se nejvíc mluví ve většině zemích Latinské Ameriky. Arte Indio se zajíma dvěma hlavními body: Projektovou práci a obchodováním z uměleckými předměty.

V projektové práci jsou obsažené různé aktivity, které se snaží mnoha lidém přiblížit život a kultúru jiných národů v našem případě Jižní Ameriku.Proto nabízíme Dia-přednášky, které jsou zaměřené zvláště na ukážky o způsobu života, kultuře a umění Latinské Ameriky, přitom zajímá hudba hlavni     
místo. Naše projekty jsou určená a koncipováná především pro školní mládež, které mají přiblížít senzibilitu mladých k jiným národům.

Jako další nabízíme doškolování – semináře pro učitele, vychovatele, pracovníky FairTrade a ostatním zájemcům Latinsko-Amerických hudebních nástrojů. Na seminářech probíhá vyzkoušení a seznámení se z hudebními instrumenty, o původu a použití, způsob hrání na nich jako i jejích historický význam.

V obchodování z uměleckými předměty se řídime vyjímečně podle směrníc a měřítkem FairTrade. V počátcích našeho obchodování jsme naše zboží prodávali hlavně v mobilních prodejních stáncích na městských tržnicích. V součásností zásobujeme mnoha FairTrade obchodů našim zbožím. Od roku 2006 máme náš vlastní Online Shop.

Arte Indio v součásností zaměstnává v Německu pracovní silu a jednu pracovní silu v Limě, no a samozřejmě ještě mnoha dobrovolných pomocníků jak v Německu tak i v Peru, kteří se na tomhle projektě osobně angažují.

Actividades escolares
 

Image

Image

carlos-sanchez-01-1_6

Image

004_paracas


Image

 
© 2018 Arte-Indio Kunsthandwerk aus Lateinamerika | aritso.net